Birden fazla müzik aletinde bulunan akord, bateriler içinde beylikdüzü escort önemli derecede bir konudur. Çünkü akord bozuk olması durumunda müzik aletleriyle müzik yapılması imkansız hale gelir. Sizlere bizde bateri arkordunun nasıl yapıldığını aktaracağız.

Bateri akordu yapılırken özveri ile çalışılması gerekir. Öncelikle sabır etmeli ve büyük bir titizlik içerisinde gerçekleştirilir. Baterist olarak çalışmakta olan insanların, bateri çalmak için çıkmış oldukları sahnede, kendi baterileri ile karşılaşmadıkları için genelde akordu bozuk bir bateriyle karşılaşmışlardır. Bu durumda çaresiz gözler ile etrafa bakmaya başlarlar. Baterideki arkord seviyesi optimum düzeyde ayarlanması için bilgi gerektiği kadar uzun zamanda ayrılması gerekir. Baterinin her parçasını toparlamak uzun meşaketli iş olduğu gibi, akordu için de aynı ifadeler rahatlıkla kullanılabilir.

Bateriler kendileri arasında farklı deri yapısındadırlar. Ayrıca her birisi farklı tonlarda bulunmaktadır.  Bateri akordu düzenlenmesi işleminde, alt deri olarak isimlendirilen bir yapı yer almaktadır. Bu yapı mümkün olduğu kadar düzenli bir şekilde ayarının yapılması gereklidir. Buradaki alt deri, üst derinin toplanmasına direkt şekilde etkisini gösterir.

Buradaki kullanılan söz konusu bateri yıpranmış bir deri yapısında ise, işiniz oldukça zor olacaktır. Bateri akordunda öncelikle düzenlenmesi gereken iş bateri derisindeki gerginlik durumunu ayarlamaktır. Deri üzerinde sıkmaya yarayan vidaların doğru şekilde sıkılması gerekir. Vidalar ise sıkılma işleminde öncelikle elimizi kullanmalı, daha sonra anahtara başvurmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website