Fransız markası olan Rimmel’den şirinevler escort kelime anlamını almış olan rimelinde bir sürme tekniği vardır. Genel olarak rimel kadınlar arasında kirpiklere dolgunluk ve renk vermek amacı ile kullanılmaktadır. En fazla kullanım gören makyaj malzemelerinden birisidir.  Rimel bir deyişle, içerisinde yer alan boya ve tüp şeklindeki fırça aplikatörlü kozmetik bir üründür. Makyaj malzemeleri arasında maskara olarak da bilinmektedir. Rimel kullanım sayesinde gözler daha iri ve çekici bir görünümü almaktadır.  Buradaki rimel görevini yerine getirerek, kullanım görülen kirpikleri daha siyah ve dolgunluk görüntüsüne sahip duruma kavuşturur. Makyaj yapmakta olan kadınlar ise gözlerini ön plana çıkarmak istediklerinde rimelin bu etkili gücünden fayda görürler. Böylelikler rimel kullanımından sonra gözlerde daha anlamlı ve etkileyici bir görünüm hedeflenir.

Rimel Sürülmesindeki Püf Noktalar

Öncelikle rimel fırçasını düzgün bir şekilde kavrıyoruz. İlk olarak üst kirpiklere rimel sürme işlemini yapıyoruz. Burada dikkat edilecek bir diğer nokta sürülme işleminde kirpik dibinden başlanıp, sağ ve sol zikzak şekilde yapılacak hareket ile kirpiklerin en uca kadar sürüyoruz. Maskara kullanımı yapılırken burada zikzak işlemini yapmak, kirpik aralarına doğru şekilde rimelin yedirilmesini sağlayacaktır. Böylelikle kirpikleriniz birbirinden tel tel olacak şekilde ayrılacak, daha güzel bir görünüm alacaktır.

Alt kirpiklere rimel sürme durumda ise, yukarıya bakacak şekilde alt kirpiklerimize de zikzak olarak maskara uygulanmalıdır.  Buradaki alt kirpiklere uygulanacak olan rimel, üst kirpiklere kadar yoğun şekilde uygulanmasına gerek yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Name *
Email *
Website